Nail delay - jak na TOČENÍ DISKU NA NEHTU

05.01.2015 00:44

Nail delay je základním a nejdůležitějším trikem ve freestyle frisbee a je zkrátka potřeba ho pořádně ovládat. Tady je pár rad, které vám pomohou se nail delay naučit.

 

1)    V první řade je potřeba naučit se disk si správně nahodit. Talíř si musíte hodit tak, aby vylétl nad vaší hlavu, byl stále ve vodorovné poloze a hlavně aby měl pořádnou rotaci. Čím větší rotace, tím snadněji se vám nail delay bude učit. Jak takového nadhozu docílit se podívejte v následujícím videu. 

Zpočátku intenzivně trénujte tuto techniku nadhozu, dokud se nenaučíte disk nadhodit opravdu rovně a s co největším spinem. Jakmile si nadhoz vychytáte, pokračujte dále.

Poznámka: Pokud při roztáčení disku budete mít blíže k tělu vaší levou ruku, disk roztočíte takzvaně na clock (bude se točit po směru hodinových ručiček), pokud budete mít blíže pravou ruku, budete roztáčet na counter (tzn. proti směru hodinových ručiček). Jeden směr nadhozu pro vás bude lehčí a přirozenější, a stejně tak vám lépe půjde jedním směrem lépe balancovat disk na nehtu. Směr rotace vašeho přirozeného nadhozu a přirozeného točení bývá většinou stejný, ale nemusí tomu vždy tak být. Snažte se hned ze začátku vypozorovat, jaký je váš přirozený směr rotace (jestli clock nebo counter) a tomu přizpůsobte další postup. 

2)    Další věc, kterou je třeba vychytat, je čistý kontakt nehtu s diskem. Snažte se, abyste se disku nedotknuli bříškem prstu (jakmile se dotknete, disk ztratí hodně rotace a vy ztratíte kontrolu nad delayem), ale pouze nehtem. K tomu je nejlepší mít umělý nehet, ale zvládnete to bez problémů i bez něj. Stačí mít prst lehce ohnutý, aby disk na nehtu lépe seděl. A také je dobré nemít nehet, alespoň na ukazováku, čerstvě ostříhaný. Hned na začátku si určitě disk namažte silikonovým sprejem. Tím se znatelně sníží tření mezi diskem a nehtem, což učení nail delaye dost ulehčí.

3)      Poté, co vychytáte nadhoz a čistý kontakt nehtu s diskem, začněte trénovat samotný nail delay. Nahoďte disk nad hlavu, natáhněte ruku a ve chvíli, kdy začne talíř klesat, přiložte nehet ukazováku na střed disku. Prst i celou ruku mějte uvolněnou tak, aby se talíř po dopadu na váš nehet neodrazil nahoru. Jakmile máte disk na nehtu, ruku se snažte držet stále nad hlavou, abyste zespoda viděli střed talíře. Abyste udrželi prst ve středu disku, prstem i celou rukou dělejte krouživý pohyb ve směru rotace disku a snažte se stále přibližovat středu talíře (viz následující video). Zpočátku vám talíř na prstu bude sklouzávat do stran a může pomoci, když si při vyrovnávání popojdete nebo popoběhnete, pokud tedy máte dostatek místa.

 

4)      Trénujte každý den alespoň 15 minut a uvidíte, že vám to půjde den ode dne lépe. Talentovaní jedinci se nail delay dokáží naučit i méně než za týden, při pravidelném tréninku se však tento trik naučí prakticky každý do jednoho měsíce.

Jakmile zvládnete na jistotu ovládat nail delay s rukou nataženou nad hlavou, začněte postupně ruku s roztočeným diskem snižovat až do úrovně vašeho pasu. Bez sledování středu očima je balancování na nehtu znatelně těžší, nezapomeňte proto kroužit rukou ve směru rotace. Tento pohyb se vám po čase zcela zautomatizuje. Jakmile zvládnete delay bez problémů točit u pasu či níže, máte vyhráno. Teď teprve začne pořádná zábava, protože se vám otevře nespočet nových triků, pro které je nail delay nezbytným předpokladem.

Případné dotazy rádi zodopvíme v diskuzi pod článkem...

Tak hodně zdaru a trpělivosti při učení a hlavně dobrou zábavu!  

Na závěr ještě dvě videa, ve kterých uvidíte vše výše popsané pěkně v pohybu.

 

 

Nail delay - diskuze ke článku

Cool + for the post

KkkzellJer 21.03.2023
not working

Adventure-seeking singles elated! Meet verified matches with secure email, phone, and payment options on our dating site!

MyMAD-hox 21.03.2023
Are you shopworn of swiping through incessant profiles on geological dating apps, but to be disappointed by sham accounts or short-change artists? Tone no advance! Our dating internet site is intentional with adventure-seekers in mind, providing you with fix communicating options including personal email, sound number, and very human verification. Plus, with reviews from other users and the power to utilisation debit/acknowledgment cards for added convenience, you nates corporate trust that you're coming together real, corroborated matches who are scarce as excited virtually aliveness as you are. Join in real time and depart exploring a Earth of possibilities with our residential district of substantiated adventurers!

How to get get new customer leads from lead brokers

Raymondneurl 21.03.2023
Get millions of instant leads for your company to ignite your advertising. You can use the lists an unlimited number of times. We have been supplying firms and market analysis firms with data since 2012. Mailbanger

Как быстро избавиться от картавости

Kaylamog 19.03.2023
И как в таком случае нужно поступать?

Thanks for the post

Kazzkkzef 19.03.2023
Cool, I've been looking for this one for a long time

Http://51.79.193.44/?P=3163#comment-1002733

Hazemmem 18.03.2023

Финская посуда tupperware

Megantoops 18.03.2023
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы ошибаетесь. Могу это доказать.

1Win Промокоды

Tiffyamise 18.03.2023
Я считаю, что Вы не правы. Давайте обсудим. Пишите мне в PM.

REIS взуття

JulietChubs 18.03.2023
Подтверждаю. Так бывает. Давайте обсудим этот вопрос.

прохождение игр

Manuelwourl 18.03.2023
Авторитетная точка зрения, заманчиво
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek