BLOG

27.02.2020 21:03

Už čtrnáctý ročník největšího a nejprestižnějšího indoor turnaje ve freestyle frisbee se odehraje ve dnech 13. - 15. března ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady. Na Frisbeeru se opět představí kompletní světová špička, takže se můžete těšit na skvělou podívanou, ale i dobré pivo, kámoše, soutěže, exhibice...zkrátka na výbornou zábavu.

Pro více informací pro diváky navštivte web Frisbeer Cupu, ale napřed se mrkněte na krátkou upoutávku. Těšíme se na viděnou! 

02.05.2019 00:44

Velká zpráva pro malý sport! Freestyle frisbee bylo vybráno jako jeden ze šesti sportů, které se v záři 2019 představí na prvním ročníku World Urban Games. Náš sport se tak zařadí po bok 3x3 basketbalu, breakdancingu, parkouru, BMX freestylu a freestylu na kolečkových bruslích.

Celý tenhle event by měl mít slušný dosah, jelikož je pořádán pod záštitou organizace GAISF, která sdružuje mezinárodní sportovní asociace a je úzce napojena na olympijské hnutí. Je to tedy jedinečná příležitost představit freestyle frisbee obrovskému publiku a snad i přilákat nové hráče.

Co se týče samotného freestylového turnaje, bude se soutěžit v disciplíně mixed pairs, přičemž se představí 12 smíšených párů. Stejně jako na Olympijských hrách se bude jednat o národní reprezentaci, takže oba hráči v jednom týmu musí být z jedné země. Jedinou smutnou zprávou je, že Česká republika zastoupena nebude, jelikož zde v současnosti není žádná aktivní hráčka. Českou stopu však na WUG zanechá alespoň Jakub Koštel, který bude na místě jako jeden z koordinátorů freestylového turnaje.

World Urban Games proběhnou 13. - 15. září 2019.

Více informací najdete v tiskové zprávě na stránkách GAISF.

02.05.2019 00:18

Třináctý ročník pražského Frisbeer Cupu je minulostí. Do Prahy se opět sjela světová špička a jako obvykle u toho nechyběly kamery v rukách profesionálů. Proto se pohodlně usaďte a užijte si sestřih z turnaje.

Existuje také krátší verze tohoto videa, která je ideální např. pro prezentaci Frisbeer Cupu kamarádům, pro které jsou čtyři minuty příliš dlouhé, nebo třeba potenciálním budoucím partnerům turnaje.

22.05.2016 00:32

Pavel si v dubnu odskočil do USA, kde se zúčastil legendárního overall turnaje Virginia States a ve freestylové soutěži získal bronz. V dějišti turnaje také vzniklo následující povedené video. Jedná se o další díl série Spread The Jam Project, která představuje nejlepší světové jammery, a jejímž cílem je šířit povědomí o freestyle frisbee ve světě. Rozhodně stojí za zhlédnutí.

18.05.2016 20:01

Na přelomu dubna a května se konalo mistrovství Evropy v italském Bibione. Jako jediný český zástupce byl na místě Jakub Koštel, který nejen že zastal roli head judge (hlavního rozhodčího), ale podařilo se mu také získat titul mistra Evropy v kategorii smíšených párů společně s Němkou Ilkou Simon. Podívejte se na jejich vítěznou sestavu:

Podívejte se také na kompletní výsledky turnaje, a to včetně všech finálových rutin.

14.03.2016 17:16

Desáté výročí Frisbeer Cupu je za námi a my vám jako obvykle přinášíme krátký sestřih. Jen tak pro zajímavost, jednalo se o doposud největší Frisbeer (76 soutěžících ze 14 zemí), tudíž i doposud největší halový turnaj ve freestyle frisbee na světě a Češi se postavili na stupně vítězů ve všech disciplínách! Mrkněte na kompletní výsledky...

02.03.2016 16:14

Ano, Frisbeer cup letos budete moci sledovat živě i od svého počítače. Pokud se tedy nedostanete do Prahy na vlastní kůži (což je vždycky lepší), můžete alespoň sledovat klání světové špičky prostřednictvím internetu. Časový rozpis přenosu najdete pod videem. Program může podléhat drobným změnám...

Program přenosů:

Pátek 4. 3.

15:00        Open Coop semifinals - Pool A
17:00        Open Coop semifinals - Pool B

Sobota 5. 3.

12:00       Mixed Pairs semifinals           
14:30       Open pairs semifinals – Pools A/C
16:30       Open pairs semifinals – Pools B/D

Neděle 6. 3.

12:30       Mixed pairs finals
13:30       Women pairs finals
14:30       Open pairs finals
15:30       Open Coop Finals
17:30       Awards ceremony

12.01.2016 11:50

Praha převzala po italském Turínu titul Evropské hlavní město sportu a bude jím po celý rok 2016. Pro náš sport je ctí, že může být součástí úvodního videa k tomuto projektu, které je navíc opravdu skvěle zpracované. Doufáme také, že Praha v rámci svého postavení podpoří blížící se jubilejní Frisbeer Cup.

11.01.2016 18:10

...aneb co se údálo na české scéně v roce 2015

Rok 2015 byl pro český freestyle výživný a celkem úspěšný hlavně z hlediska turnajů. Co se týče hráčské základny, stále se pohybuje okolo desítky aktivních jammerů v Praze a několika jedinců rozptýlených po republice (Olomouc, Liberec). Zajímavé je, že jsme se teprve v loni (náhodně) setkali s několika lidmi právě z Liberce, kteří se freestylu věnují již několik let a dosud jsme o nich nevěděli. V roce 2016 máme proto v plánu navázat s nimi užší kontakt a zapojit je jako členy do České federace freestyle disku. Nyní již podrobněji k turnajům a akcím, kterých jsme se v minulém roce zúčastnili.

Frisbeer Cup 2015Jako obvykle začala pro české hráče turnajová sezóna pražským Frisbeer Cupem - otevřeným mistrovstvím ČR. Devátý ročník opět přilákal mnoho špičkových hráčů (přesněji 59) z Evropy i USA a bez problémů si udržel status největšího halového turnaje na světě. Zároveň se také jednalo o druhý největší turnaj celé sezóny, hned po Mistrovství světa. Turnaj byl opět podpořen grantem od MČ Praha 6, za což děkujeme a zároveň tuto městskou část vřele doporučujeme ostatním frisbee asociacím pro pořádání jejich akci.

Mistry republiky se v kategorii Open Pairs stali Jakub Koštel s Pavlem Baranykem, kteří zároveň skončili na celkovém čtvrtém místě a hned na začátku sezóny ukázali, že jejich výkony jsou na úrovni světové špičky. V kategorii Open Coop (soutěž trojic) se českými šampiony stali Irena Kulišanová, Jakub Matula a Ondra Klega na celkovém pátém místě. Irena dále získala stříbrnou medaili v soutěži smíšených dvojic, ale jelikož jejím partnerem byl Němec Freddy Finner, domácí titul si odnesli Lukáš Lacina s Martinou Solařovou.

Podívejte se na kompletní výsledky turnaje (včetně odkazů na videa jednotlivých rutin) a zároveň si v kalendáři vyznačte datum 4. - 6. března 2016, kdy se uskuteční jubilejní desátý ročník Frisbeer Cupu. Rozhodně to bude stát za to!

Berlin Hat - podzim 2015 - Jakub ve vítězném týmuDalší turnaje s českou účastí se konaly výhradně v zahraničí a prvním z nich byla jarní edice 1-2-3-4 seasons HAT tournamentu v Berlíně. Jedná se o náhodně losovaný turnaj, který se v německé metropoli koná čtyřikrát do roka a kromě berlínských jammerů se ho téměř vždy účastní zahraniční hosté. Češi letos nechyběli ani jednou. Největšího úspěchu dosáhl Jakub Koštel, který spolu s Italem Fabiem Nizzem a Němcem Toby Künzelem dokázal vyhrát podzimní edici, která proběhla v říjnu. Shodou okolností se jednalo o desáté výročí tohoto turnaje a bylo to historicky poprvé, kdy ani jeden z členů vítězného týmu nebyl místní hráč z Berlína.

German Open 2015Do Berlína jsme se po jarním HATu vrátili hned za další dva týdny, kdy se poblíž bývalého letiště Tempelhof odehrálo otevřené Mistrovství Německa - German Open 2015. K nejaktivnější české výpravě ve složení Jakub K., Jakub “Mystiq” Matula a Irena K. se tentokrát přidal i v Londýně žijící Pavel Baranyk a v Drážďaněch žijící Jakub Sedlák. Češi byli opět úspěšní, když se Jakub K. s Freddy Finnerem umístili s jejich freestylovou rutinou (předem nepřipravenou) na čtvrtém místě v Open pairs a Pavel spolu s Biancou Strunz a Antonem Capelmannem na skvělém třetím místě v kategorii Coop.

Jarní soutěžní maraton pokračoval koncem května na Mistrovství Evropy v italské Bologni. Špička starého kontinentu se sjela opravdu kompletní a v kategorii párů se dle matadorů jednalo o možná nejnabitější a nejvíce vyrovnané finále v historii evropských šampionátů, kde o finálním pořadí rozhodovalo sebemenší zaváhání. Rozdíl mezi 7. a 2. místem byl pouhých 2,4 bodu, což je ve freestylu opravdu málo. I v takto nabité konkurenci skončili Pavel s Jakubem na pěkném 6. místě. Pavel pak ještě společně s legendárním Tomem Leitnerem a Italem Claudiem Cignou obsadil čtvrtou příčku v kategorii trojic. Ve smíšených párech Českou republiku reprezentovali Laci s Martinou.

FPA Worlds 2015 - Mistrovství světaO další měsíc později, na konci června, přišel vrchol soutěžní sezóny - Mistrovství světa v německém Karlsruhe. Jednalo se o jeden z největších šampionátů v historii - více než stovka hráčů z Evropy, Asie, Jižní i Severní Ameriky se do soutěže zapojila aktivně a další desítky freestylistů si přijely do Karlsruhe hlavně zajammovat a setkat se s přáteli z celého světa. I česká výprava byla nejpočetnější za dlouhou dobu - čítala 10 lidí. Nejúspěšněji reprezentovali opět Jakub s Pavlem, když po čtvrtfinálové dropless rutině (sestava bez jediného spadnutí disku na zem) postoupili z čela skupiny, aby nakonec skončili na krásném šestém místě ve finále Open pairs. Velmi úspěšné bylo také čtvrté místo Pavla s Irenou v Mixed pairs, ačkoli jejich ambice sahaly ještě výše. Také v soutěži trojic slavil Pavel velký úspěch, když se stejným týmem jako na ME obsadil celkové páté místo, a stal se tak jediným hráčem světového šampionátu, který se probojoval do finále všech kategorií, ve kterých soutěžil.

Letní soustředění freestyle frisbeePo vydatné sérii turnajů čekalo české jammery letní soustředění, které se konalo v kempu nedaleko Uherského Hradiště. Účast byla velice solidní a k pražským hráčům se přidal také mladý talent Raci z Olomouce. Cílem bylo především dobře si zajammovat a vyrelaxovat se v partě přátel, které spojila láska k létajícímu disku. Nechyběla však ani výuka nových triků vedená zkušenými hráči v čele s Pavlem.

Sandslash 2015Na konci léta se klasická česká výprava (Jakub, Mystiq, Irča) vydala na dlouhou cestu k Baltu, aby znovu zažila unikátní atmosféru polského turnaje Sandslash. Toto shromáždění milovníků frisbee (hlavně Ultimatu, ale poslední tři roky také freestylu) je spíše než soutěží setkáním přátel z celého světa na magickém místě, kterým přímořská vesnička Debki rozhodně je. V pohodovém duchu se nesla také freestylová soutěž, která byla zredukována na pouhou jednu disciplínu a jeden soutěžní den. Zbytek času jsme strávili jammováním v perfektních podmínkách na tvrdé písečné pláži ledového Baltu a noční taneční zábavou v legendárním klubu Konteiner přímo na pláži. Češi si Sandslash užili spolu s asi čtyřicítkou dalších jammerů hlavně z Berlína, Polska, ale třeba i Kolumbie.

Na podzim jsme měli zástupce dokonce na turnaji v USA, když se Pavel během své pracovní cesty zastavil v San Diegu a jako první Evropan v historii se zúčastnil turnaje Beachstylers. Jedná se o soutěž, která je oproti většině ostatním výrazně odlišně hodnocena a obsahuje také unikátní disciplíny, které se téměř nikde jinde nehrají. To však Pavla nerozhodilo, spíše naopak! Obsadil druhé místo v Open Pairs, vyhrál speciální disciplínu Brush run a společně s dalšími dvěma týmy se podělil také o první místo v soutěži trojic. Více než slušné! Za vidění určitě stojí video z turnaje.

Jam Britannia 2015 - Jakub s IrčouOživení britské freestylové scény během posledních několika let (čemuž dopomohl svojí přítomností a aktivitou i Pavel Baranyk) vyústilo v historicky první indoorový turnaj ve Velké Británii. Dostal příznačné jméno Jam Britannia a přilákal necelou padesátku jammerů z Evropy i USA. Tento mix hráčů, včetně Pavla, Ireny, Jakuba K. a jeho bratra Matěje, dokázal vytvořit opravdu unikátní atmosféru, díky které se londýnský turnaj stal perfektním zakončením freestylové sezóny. Češi navíc opět úřadovali v obou soutěžních disciplínách - Pavel s Irčou, doplněni o Roberta Dittricha z Německa, obsadili druhou příčku v soutěži trojic a Jakub s Irenou vyhráli v kategorii Mixed Pairs. Pavel se na Jam Britannia stal také držitelem nového světového rekordu v  body rollech, když překonal Toddyho Brodeura se svými 110 navazujícími přejezdy disku po rukách a hrudníku.

Za 10 let existence české scény freestyle frisbee se právě v uplynulém roce naši hráči zúčastnili pravděpodobně nejvíce turnajů v jedné sezóně. Slušná umístění společně s mnoha soutěžními starty se samozřejmě projevily také na pozicích ve světovém žebříčku. Pavel Baranyk se probojoval do TOP 20, konkrétně na 19. místo, Jakub Koštel mu šlape na paty na 25. místě. Irena Kulišanová momentálně obsazuje 31. příčku a je v žebříčku nejlepší ženskou hráčkou!

Doufejme, že v roce 2016 budou čeští jammeři minimálně stejně aktivní jako v tom předchozím a dosáhnou ještě větších úspěchů. Rozhodně k tomu mají dobře našlápnuto, což se budou snažit dokázat nejen na Mistrovství světa, které se letos v létě odehraje v New Yorku. Jejich úspěchy a další aktuality ze světa freestyle frisbee můžete sledovat na tomto webu i na facebookové stránce.

23.06.2015 23:30

Díky několika technicky zdatným hráčům v našich řadách můžete sledovat přímé přenosy z Mistrovství světa ve freestyle frisbee, které proběhne ve dnech 25. - 28. června 2015 v německém Karlsruhe. 

Největší kvalitu přenosu (živý komentář, záběry z několika kamer atd.) a zároveň nejvyšší úroveň hry můžete očekávat samozřejmě v neděli 28. června. Přibližné časy vysílání celého turnaje najdete v tomto časovém rozvrhu, který se vám ještě pokusíme specifikovat, jakmile to bude možné. 

Česká parta samozřejmě nebude na turnaji chybět! O tom, jak si tuzemské týmy povedou, vás budeme průběžně informovat na našem facebooku.


Broadcast live streaming video on Ustream

Pokud by vám video přímo v našem okně náhodou nefungovalo, zkuste tento odkaz přímo na UStreamu.

1 | 2 >>