Nail delay - jak na TOČENÍ DISKU NA NEHTU

05.01.2015 00:44

Nail delay je základním a nejdůležitějším trikem ve freestyle frisbee a je zkrátka potřeba ho pořádně ovládat. Tady je pár rad, které vám pomohou se nail delay naučit.

 

1)    V první řade je potřeba naučit se disk si správně nahodit. Talíř si musíte hodit tak, aby vylétl nad vaší hlavu, byl stále ve vodorovné poloze a hlavně aby měl pořádnou rotaci. Čím větší rotace, tím snadněji se vám nail delay bude učit. Jak takového nadhozu docílit se podívejte v následujícím videu. 

Zpočátku intenzivně trénujte tuto techniku nadhozu, dokud se nenaučíte disk nadhodit opravdu rovně a s co největším spinem. Jakmile si nadhoz vychytáte, pokračujte dále.

Poznámka: Pokud při roztáčení disku budete mít blíže k tělu vaší levou ruku, disk roztočíte takzvaně na clock (bude se točit po směru hodinových ručiček), pokud budete mít blíže pravou ruku, budete roztáčet na counter (tzn. proti směru hodinových ručiček). Jeden směr nadhozu pro vás bude lehčí a přirozenější, a stejně tak vám lépe půjde jedním směrem lépe balancovat disk na nehtu. Směr rotace vašeho přirozeného nadhozu a přirozeného točení bývá většinou stejný, ale nemusí tomu vždy tak být. Snažte se hned ze začátku vypozorovat, jaký je váš přirozený směr rotace (jestli clock nebo counter) a tomu přizpůsobte další postup. 

2)    Další věc, kterou je třeba vychytat, je čistý kontakt nehtu s diskem. Snažte se, abyste se disku nedotknuli bříškem prstu (jakmile se dotknete, disk ztratí hodně rotace a vy ztratíte kontrolu nad delayem), ale pouze nehtem. K tomu je nejlepší mít umělý nehet, ale zvládnete to bez problémů i bez něj. Stačí mít prst lehce ohnutý, aby disk na nehtu lépe seděl. A také je dobré nemít nehet, alespoň na ukazováku, čerstvě ostříhaný. Hned na začátku si určitě disk namažte silikonovým sprejem. Tím se znatelně sníží tření mezi diskem a nehtem, což učení nail delaye dost ulehčí.

3)      Poté, co vychytáte nadhoz a čistý kontakt nehtu s diskem, začněte trénovat samotný nail delay. Nahoďte disk nad hlavu, natáhněte ruku a ve chvíli, kdy začne talíř klesat, přiložte nehet ukazováku na střed disku. Prst i celou ruku mějte uvolněnou tak, aby se talíř po dopadu na váš nehet neodrazil nahoru. Jakmile máte disk na nehtu, ruku se snažte držet stále nad hlavou, abyste zespoda viděli střed talíře. Abyste udrželi prst ve středu disku, prstem i celou rukou dělejte krouživý pohyb ve směru rotace disku a snažte se stále přibližovat středu talíře (viz následující video). Zpočátku vám talíř na prstu bude sklouzávat do stran a může pomoci, když si při vyrovnávání popojdete nebo popoběhnete, pokud tedy máte dostatek místa.

 

4)      Trénujte každý den alespoň 15 minut a uvidíte, že vám to půjde den ode dne lépe. Talentovaní jedinci se nail delay dokáží naučit i méně než za týden, při pravidelném tréninku se však tento trik naučí prakticky každý do jednoho měsíce.

Jakmile zvládnete na jistotu ovládat nail delay s rukou nataženou nad hlavou, začněte postupně ruku s roztočeným diskem snižovat až do úrovně vašeho pasu. Bez sledování středu očima je balancování na nehtu znatelně těžší, nezapomeňte proto kroužit rukou ve směru rotace. Tento pohyb se vám po čase zcela zautomatizuje. Jakmile zvládnete delay bez problémů točit u pasu či níže, máte vyhráno. Teď teprve začne pořádná zábava, protože se vám otevře nespočet nových triků, pro které je nail delay nezbytným předpokladem.

Případné dotazy rádi zodopvíme v diskuzi pod článkem...

Tak hodně zdaru a trpělivosti při učení a hlavně dobrou zábavu!  

Na závěr ještě dvě videa, ve kterých uvidíte vše výše popsané pěkně v pohybu.

 

 

Nail delay - diskuze ke článku

Aloha, i am writing about your the prices

RobertWeaws 22.04.2024
Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

Pinterest+SEO

Evelynbob 21.04.2024
In Etsy, Shopify Pinterest+SEO + artificial intelligence give high sales results

Test, just a test

XRumerTest 20.04.2024
Hello. And Bye.

Автомобили Geely t391d

BrianEreri 20.04.2024
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы допускаете ошибку. Могу это доказать. Пишите мне в PM, поговорим.
Есть единица около geely совместные также гальванические модификации?

порча по фото-заказала у 1mag.cmag666.ru в Латвии - быстро сделали

Michaelacags 20.04.2024
порча по фото-заказала у 1mag.cmag666.ru

Выражаю глубокую благодарность Светлане с сайта 1mag.cmag666.ru за ее профессионализм и внимание к моим проблемам. Долго колебалась перед тем, чтобы обратиться за помощью, но уже с первых минут общения с Светланой появилось чувство уверенности и понимания, что я на правильном пути. Ее поддержка и теплая, доброжелательная атмосфера помогли мне преодолеть сомнения и начать работу над решением моих вопросов. Я ощущала, что она искренне заинтересована в моем благополучии и готова помочь в любой ситуации. Светлана была на связи на протяжении всего процесса, всегда готова была подсказать и ответить на мои вопросы. Я благодарна ей за ее профессионализм, терпение и поддержку. Рекомендую Светлану всем, кто ищет надежного специалиста и поддержку в трудные моменты.-отзывы - порча по фото
-порча по фото-сделала у 1mag.cmag666.ru
-как действует - порча по фото
-поможе ли порча по фото
-порча на сплетников отзывы
-фильм ужасов порча отзывы
-порча на развод отзывы

Hi i write about prices

RobertWeaws 19.04.2024
Hi, ego volo scire vestri pretium.

Неподписанные лапа в течение телеграм

AntoniaSox 19.04.2024
Анкеты девчат (а) также молодых людей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

купить диплом

diplom_kupit_trSi 19.04.2024
Купить диплом высшего образования: Заказать с доставкой
можно ли купить официальный диплом <a href=kupyt-diplom.ru>kupyt-diplom.ru</a> .

центр дезинсекции k14i

Debragex 18.04.2024
cледует обозначить, ровно от избрания подрядчика, напрямую закругляйся в зависимости да бесповоротный вывод, затем что множителей (непочатый пробе нашего центра), влияющих в качественное постройка событий зажиточно что песку в море:

центр дезинсекции u602k

RyanCendy 18.04.2024
санитарную обработку от насекомых
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek