NAŠE VIDEA        LEGENDÁRNÍ VIDEA        ČESKÉ RUTINY

Legendární videa

24.06.2011 01:11

Jelikož je tu léto - období, kdy se mnozí z nás vydají na dovolenou k moři, dáme si také jedno čistě plážové video. Jamming na pláži přináší do hry s diskem úplně novou dimenzi. Na pláži většinou vane krásně stabilní vítr a vy zjistíte, že když si do něj disk správně položíte, můžete s ním lehce dělat věci, které byste normálně jen těžko zvládli. Frisbeečko si ve větru můžete různě hladit, držet, posílat po ruce nebo ho prostě vyslat před sebe, hrozně se roztočit a prásknout tam pořádnou chytku! :) Však se na to podívejte ve videu pod textem, kde svoje plážové umění předvádějí jeho opravdoví mistři (které ve většině případů uvidíte v srpnu na MS v Pr aze!). Tak se nechte inspirovat a až vyrazíte k moři, nezapomeňte si přibalit disk - nebudete litovat!

Na další plážová videjka se podívejte na kanálu Dana Burkeho...

08.06.2011 14:44

Zen and the Art of Freestyle Frisbee je instruktážní film, který vznikl začátkem 90. let v New Yorku. Jedná se o velmi kvalitní dílo a to nejen na poli freestyle frisbee, což dokazují četná ocenění, která video získalo. Film je zajímavě a poutavě zpracovaný. Hlavním "učitelem" je Krae van Sickle, ale objevuje se zde spoustu dalších hráčů, včetně legend jako je Joey Hudoklin.

My vám dnes přinášíme ukázku z tohoto filmu, která je plná nabušených triků a unikátních chytek, které se dnes už jen tak nevidí. Bohužel není možnost vložení tohoto videa přímo do článku, musíte se na něj prokliknout ZDE- stojí to však za to! 

Btw. celý film je ke stažení na internetu, jelikož však nejsme žádná warez stránka a nepodporujeme nelegální stahování, musíte si ho najít sami :)

23.05.2011 16:01

 V dalším legendárním videu se představuje jeden z nejlepších freestylerů současnosti a náš kamarád Fabio Sanna. Pochází z italského Trestu a je jedním z největších nadšenců tohoto sportu. Jeho video je několik let staré, ale již v té době Fabio předváděl neskutečně obtížné triky. V sekvenci několikanásobných otoček, against-spinů nebo obžížných catchů vyniká hlavně poslední trik: upsidedown double-leg over do invertu, přes upsidedown against-spin do aerial, téměř barrel catche :) Věřte, že provedení tohoto komba je mnohem obtížnější než porozumnět jeho názvu. Raději se podívejte sami: 

Za shlédnutí stojí také Fabiova stránka, kde najdete jeho blog, fotky, videa a projekty, mezi kterými jsou také jeho grafické práce (Fabio je nadaný grafik a ilustrátor).

10.05.2011 21:47

Video, které si zaslouží místo v této rubrice z prostého důvodu - je nejsledovanějším freestyle frisbee videem na Youtubu! Necelých 310 tisíc hitů se nemusí zdát mnoho, ale věřte, že vzhledem k velikosti našeho sportu je to úctyhodné číslo. Jedná se o propagační video na pravidelný nizozemský turnaj AmsterJam, respektive na jeho speciální edici - Mistrovství světa, které se zde konalo v roce 2007 a bylo to první MS, kterého se zúčastnili čeští hráči (videa českých rutin čekejte brzy). Naši holandští přátelé Iwan a Gregory v promo videu předvádějí různé divácky atraktivní triky, mezi kterými nechybí ani tzv. teethspin, jehož fotka se nachází v náhledu videa a to je možná ten hlavní důvod proč je tento klip mezi freestyle frisbee videi ten nejsledovanější. Podívejte se sami...

<< 1 | 2 | 3 >>