BLOG - Archív

04.04.2011 09:33

Minulé léto, hned po skončení Mistrovství světa v Seattlu, vyrazil autobus plný jammerů směrem dolů po západním pobřeží USA a cestou zastavoval na historických a legendárních jamspotech - na místech, kde se náš sport vlastně zrodil. Na těchto zastávkách probíhaly epické shredy osazenstva busu a lokálních mistrů. Za zmínku stojí třeba reunion slavného Bud light teamu! Celou výpravu zorganizoval starý známý guru Tom Leitner, který také sestříhal video nacházející se pod článkem...

26.03.2011 00:32

Ryan Young, jammer ze Seattlu, již podruhé v řadě zavítal na pražský Frisbeer Cup. Nejen, že natočil a na Youtube nahrál téměř všechny soutěžní rutiny, ale také navázal na tradici a sestříhal kompilaci chytek, která rozhodně stojí za shlédnutí!  

                                

 

Nepřehlédněte ani sestřihy podobného ražení z Frisbeer Cupu 2010, které Ryan vytvořil rovnou dva, jeden zaměřující se pouze na freestylové umění něžného pohlaví.

 

         

26.03.2011 00:24

Asi největší cestovatel z naší freestylové komunity, Pavel Baranyk, zavítal v létě také na Sardinii. Na jedné z pláží vytáhl disk, který má vždy při sobě a řádně si ho povodil v příjemném plážovém větříku. A že je to hodný hoch, podělil se s námi o tento zážitek prostřednictvím tohoto videa.

12.03.2011 00:32


Ve finále v ženských párech na Mistroství světa v Seattle Irča Kulišanová vybojovala bronz! Přinášíme exklusivní video z finálové rutiny i kompletní výsledky ostatních divizí.                                                                           

 

Finálové video

Kompletní výsledky

  

15.10.2010 16:36

V sekci Tipy a triky naleznete nový článek, ve kterém se dozvíte, co všechno potřebujete pro hraní freestyle frisbee. Článek si můžete přečíst zde.

02.10.2010 22:40

Všichni víme, že příští rok máme tu čest uspořádat historicky první mistrovství světa ve freestyle frisbee v České republice (více informací čekejte brzy), nicméně už teď je rozhodnuto, že mistrovství světa v roce 2012 bude pořádat italská partička v čele s Claudiem Cignou a Lui Tatsini a to přímo v evropské Mekce freestylu - v Rimini. Jejich tzv. bid po mnohých debatách Rady FPA zvítězil nad hlavním "konkurentem" Skippy Jammerem a jeho návrhem na konání FPAW 2012 v californském Santa Cruz (což je paradoxně americká a vůbec prostě "ta pravá" Mekka našeho sportu).

Gratulace Claudiovi a spol., věříme, že nám připraví kvalitní turnaj (což bude ale po MS v Praze těžký úkol, troufám si tvrdit :))

 

01.09.2010 10:20

Minimálně poslední dva roky byly designy FPA disků nic moc (zkoukni to v galerii pod článkem), na tom se nás většina shodne, proto by se už do toho měl někdo z českejch nadanejch grafiků vopřít a ukázat světu jak se dělaj pořádný štýlový disky kvůli kterejm si člověk ten FPA membership rád objedná, ne???

Tady sou instrukce od Z'ho:

Calling all Designers!
Announcing the 2011 FPA Disc Design Contest!
Deadline for design submissions: November 1, 2010

Do you have an artistic idea for what would look great on a freestyle disc? 
Maybe your design shows the spin to a novice or inspires others to really peel out and move into the zone.ť Whatever it is, the freestyle world is waiting to see your design on the 2011 FPA disc! The winning volunteer designer will receive 10 discs, a jammer-level FPA membership and packet, and promotional appreciation and links on the FPA website.
The design will also be posted the design at the FPA Store at
zazzle.com where shirts, buttons and other promotional items can be ordered. 

The FPA will need to deliver the two color design to the disc manufacturers by the end of this year. The deadline for designs is November 1, 2010. We are excited to see your ideas come to life!  Please send your designs in now to John "Z" Weyand, Education Director for the FPA at zspace@...

Here are the particulars:
1. Light ink (no large solid areas) and very little or no ink in the center.
2. Include the words "Freestyle Players Association" and "freestyledisc. org" Like last year, special emphasis and attention will be given to those designs that incorporate the names (or likenesses) of the 2008 FPA World Champions. This is not mandatory.
3. Print specs for the disc are as follows:
Two colors! Send each color separation as an individual file or on separate layers.
6.5 inches (16.5 cm) in diameter
Minimum line weight tolerance: 1pt
Maximum line weight: "no larger than approximately 1 inch (2.5 cm)"
(Please be sure to use the "create outline" option on all text for Illustrator and PhotoShop files. )
4. The design becomes property of the FPA and the FPA reserves the right to modify the submitted design.
5. Format. For judging purposes we just need a jpeg, have the others files ready. The final design can be either an Adobe Illustrator (Mac and PC) file, Adobe PhotoShop (Mac and PC) files, or .tif files.
6. All artwork submitted electronically should be two megabytes or less. You can use WinZip (PC) or Stuff-it (Mac) if you need to compress your file to make the file smaller.
7. Send questions and artwork to John "Z" Weyand, Education Director for the FPA at zspace@earthlink. net

Thank you and Good Luck!
The FPA Board
"Z" John Weyand
 

 

31.08.2010 14:26

Ryan se zase předved a po Frisbeer Catch collection můžete pod článkem zkouknout jeho nejnovější výtvor - sestříhaný chytky z mistráku v Seattlu!

13.08.2010 08:49

Pokud chcete vědět, jak musíte dávat abyste vyhráli mistrovství světa, rozhodně koukněte na vítězné rutiny jednotlivých kategorií, stojí to za to!

 

Vídejka najdete pod článkem v tomhle pořadí:

Vítězky kategorie Women pairs - Lisa Hunrichs/Cindy Kruger

Vítězové kategorie Mixed pairs - Dave a Amy Shiller

Vítězové kategorie Open pairs - Arthur Coddington/Matteo Gaddoni

Vítězové kategorie Co-op - Clay Collera/Joakim Arveskar/Reto Zimmerman

 

Btw. na tomto youtube kanálu se postupně objevují videozáznamy všech ostatních rutin z FPAW 2010. Pořídil je náš kámoš Ryan Young, props!

11.08.2010 23:35

Pozor! Naše jammerka Irena Kulišanová, jediná česká účastnice letošního mistrovství světa, které se konalo za velkou louží - v Seattlu, veze domů bronzovou medaily z ženských párů (kde spojila síly s Judith Haas z Německa) a tvoří tak milník v historii českého freestyle frisbee! Jedná se totiž o první domácí medaily z mistrovství světa. Vedle toho se spolu s americkým showmanem Randy Silveym umístila na krásném pátem místě v disciplíně smíšené páry. Gratulujeme Irčo!!!

 

Kompletní výsledky turnaje najdete v příslušné sekci.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>