Frisbeer Cup 2012 - Závěrečná zpráva

05.03.2012 20:27

O víkendu 25.- 26. února 2012 se ve sportovní hale ZŠ Petřiny – Jih konal již šestý ročník Frisbeer Cupu, mezinárodního turnaje ve freestyle frisbee. Frisbeer Cup je největší halový turnaj v tomto sportu na světě a zároveň je koncipován jako mistrovství České republiky. Na startovní listině se stejně jako každý rok ocitlo mnoho hráčů světové špičky. Na turnaji startovalo několik hráčů první desítky světového žebříčku FPA (Freestyle Players Asociation) včetně úřadujících mistrů světa Marca Prati, Fabio Sanny a Eleonory Imazio. Celkový počet startujících skončil na číslici 45, což Frisbeer Cup řadí mezi největší světové turnaje.

Celkově bylo na turnaji zastoupeno 9 národností – Česko, Německo, Itálie, Maďarsko, Polsko, Švédsko, Velká Británie, USA a Tunis. Nejpočetnější zastoupení měly tradičně Itálie a Německo, Českou republiku reprezentovalo 10 hráčů.

Nedělní finále doprovázela skvělá atmosféra, ke které přispěli především diváci, kteří na zaplněném ochozu petřinské haly odměňovali výborné výkony hráčů svým potleskem. Během finále byly k vidění taktéž exhibice dalších neobvyklých sportů – footbag,  freestyle fotbal, yo-yo, dogfrisbee nebo moderní tanec..

 

V rámci turnaje se soutěžilo v těchto kategoriích:

 • open pairs – otevřené dvojice, složení páru je libovolné. Kvalifikační a semifinálová kola mají shodně délku 3 minuty, finále se pak hraje čtyři              minuty.
 • coop – kategorie trojic, složení týmu je taktéž libovolné. Proběhla dvě kola, semifinále na čtyři minuty a finále v délce pěti minut.

 

Výsledky:

Open pairs

1. Manuel Cesari (ITA) + Valerio Occorsio (ITA)

2. Fabio Sanna (ITA) + Tommy Leitner (USA)
3. Jakub Koštel (CZE) + Pavel Baranyk (CZE)

Coop

1. Pavel Baranyk (CZE) + Balu Major (HUN) +  Tommy Leitner (USA)

2. Fabio Sanna (ITA) + Marco Prati (ITA) + Paul Kenny (USA)
3. Manuel Cesari (ITA) + Clay Collerá (ITA) + Boguslaw Bul (GER)

 

Mistry České republiky v kategorii Open pairs stali Jakub Koštel a Pavel Baranyk, kteří se zároveň celkově umístili na bronzové pozici. Pavel Baranyk pak dokonce vyhrál kategorii Coop spolu s Maďarem Balu Majorem a Američanem Tommy Leitnerem. V historii Frisbeer Cupu se jedná o první umístění čistě českého týmu na medailové pozici a první celkové výhře českého hráče.

Organizátor turnaje, občanské sdružení Česká federace freestyle disku, tímto děkuje všem partnerům za podporu. Díky Vaší materiální a finanční podpoře se podařilo vytvořit skvělý sportovní zážitek jak pro hráče, tak i pro návštěvníky. Věříme, že dosavadní skvělá spolupráce bude pokračovat i při dalších ročnících turnaje.

Partnery turnaje byly:

 • Městská část Praha 6
 • Apartments Praha 6
 • Adio
 • Represent
 • Moldvin
 • Cross Club

Mediálními partnery byly:

 • akce.cz
 • zakulturou.cz
 • zazabavou.cz