Baltic Sun Prayer Session 2010

28.07.2010 22:15

Pohodová akce na Baltu pod taktovkou Frestyle magazinu a jeho šéfa Jasona McGlada, kterému ovšem nikdo z nás neřekne jinak než prince Jasoň. Z tradičního formátu freestyle turnajů se vymykal na jednu stranu omezením na open pairs contest, na druhou stranu se soutěžilo ještě v MTA (Most Time Aloft) a pak trochu bizarní disciplíně Jump on the Lump, neboli skoč na hromadu písku a hrozně se rozsekej...

 

Kdepak, česká freestylová parta nebyla cvičit jógu, ani se koupat ve stylu FKK na nudismem proslavené Rujáně. Jednalo se o zbrusu nový turnaj ve freestyle frisbee s názvem Baltic Sun Prayer Session, který se uskutečnil nedaleko Rostocku v městečku Graal-Müritz. Za turnajem stála berlínská parta freestylerů sdružených okolo neuvěřitelně stylového Freestyle Magazinu . Za zmínku taky  stojí, že vznik turnaje  je spojen s inspirací z pražského Freestyle Frisbeer Cupu a jeho zaměřením na maximální spokojenost hráčů.

Turnaj byl vedle freestylového hat tournamentu (náhodné nalosování týmu z klobouku) spojený se spoustou dalších soutěží jako třeba MTA (maximum time aloft - co nejdelší „pobyt“ disku ve vzduchu s následným chycením), Sun prayer (co nejvice bodyrollů), nebo Jump The Lump (největší chytka a rozsekávačka z velkého kopce písku na pláži).

Celý turnaj byl pořádaný ve stylu Spread the jam, proto do Graal-Müritzu přijelo i spoustu nejammerů (ne-freestylerů) - přítelkyň, rodin, kamarádu... Z toho taky jednoznačně těžil večerní párty stan na pláži. 60 m2 co nám postavili kluci z německýho Rottes Kreuzu bylo každý večer našlapanejch až po strop a na parketu nedala česká crew prostor pro nejmenší spekulace o tom, kdo byl párty králem obou večerů! Především když Mahony s Pavlikem rozjeli na central spotu z bleskurychle přistaveného banneru svůj ďábelský tanec ve stylu Milk the Cow&Walk like the King, netušila ani jedna z šesti přítomných národností vůůůůbec nic! O tom, že jsme celý stan oba dny zavírali snad ani nemusím mluvit?

No ale pojďme zpátky k tomu podstatnému - freestyle turnaji! Češi měli na Baltu zastoupení pěti elitních jammerů: Jakub "Mystiq" Matula, Jiří "Zloun" Weiss, Jakub "Atry" Sedlák, Jan "Mahony" Zahradníček a Pavel "Pavlik" Baranyk.

Semifinálové kolo bylo  silně poznamenané silným a především velice nestabilním větrem, který víceméně znemožňovala hru na vyšší úrovni. I přes to se ale hned trojici našich podařilo probojovat do finálí. Mahony postup vydřel s hlavním organizátorem Jasoňem McGladem a Zloun s Pavlikem šli do finále dokonce z prvního místa! Nicméně ve finálem hraném kvůli větru již na louce v kempu jim nepřálo ani štěstí ani vítr a skončili bohužel těsně pod stupněmi vítězů. Mahony si náladu z posledního místa ve finále zlepšil v MTA, kde obsadil 3. místo. Celkově jsme ostudu myslím rozhodně neudělali!!

Baltic Sun Prayer Session rozhodně stála za to, už kdyby jen proto, že jsme objevili další krásný jammspot a celkově okouzlující svěžest Baltu, poznali další super lidi a především si to zas do plnejch užili! Příští rok české zastoupení určitě nebude chybět a to snad i ve větším počtu:  s kámošema, slečnama a třeba i dalšíma lidma co maj prostě rádi frisbee!!

 

Perfektní fotky na photoblogu Philippa Maubacha...enjoy philippmaubach.com/the-baltic-sunprayer-session/

Report přímo od pořadatele akce - Freestyle Magazínu.

Sérii perfektních videí z akce najdete přímo pod článkem...