NAŠE VIDEA        LEGENDÁRNÍ VIDEA        ČESKÉ RUTINY

České rutiny

10.05.2011 21:41

Frisbeer Cup 2007 byl vůbec prvním turnajem ve freestyle frisbee, který se uskutečnil v ČR. Konal se Sokolu Královské Vinohrady jako součást stejnojmeného ultimatového turnaje. Do Prahy přijel legendární americký jammer Tommy Leitner, kterého jsme do té doby znali jen z videí na internetu, a tímto malým freestylovým contestem neuvěřitelně nastartoval českou freestylovou scénu. Počet hráčů začal po turnaji rychle růst, stejně tak jako jejich umění s diskem. Po roce již byla česká komunita dostatečně rozrostlá a také proto jsme uspořádali další ročník Frisbeer Cupu, tentokrát již čistě freestylového turnaje, na který se sjeli hráči z celé Evropy. Nyní již tradiční Frisbeer Cup se stal největším indoorovým turnajem na světě! Pravidelně se ho účastní hráči světové špičky, včetně samotného Toma, který zatím ani jednou nevynechal.

Ale vraťmě se na začátek. V roce 2007 se turnaje účastnilo pouze 10 hráčů, kteří soutěžili v kategorii Open pairs. Soutěž náhodně losovaných trojic (Coop) se pak již nehodnotila - byla tzv. for fun :) Následují ještě výsledky dvojic a pod nimi již konečně videa jednotlivých soutěžních rutin.

1. Tom Leitner (USA), Štěpán Materna
2. Dexter Struž, Oddi Furlan (RAK) 
3. Pavel Baranyk, Pavel Šafář
4. Jakub Hošek, Jakub Koštel
5. Jan Zahradníček, Jakub Zahradníček

17.04.2011 12:31

Nastal čas oprášit starý harddisk a začít zveřejňovat to nejzajímavější z našeho videoarchivu. Formou dalšího seriálu vám budeme postupně ukazovat rutiny (soutěžní sestavy) českých hráčů z jednotlivých turnajů, které jsme navštívili.                                    

Vůbec první zahraniční turnaj, kterého se účastnili čeští freestyleři se odehrál v roce 2007 v rakouském St. Peteru. Jednalo se o malý freestylový contest v rámci velkého ulitmatového turnaje. Všeho všudy se ho zůčastnilo 8 hráčů, kteří utvořili 4 soutěžní páry. První místo si odnesli v té době již zkušení freestyleři Tom Gereben a Balu Major, další pozice už obsadili pouze čeští hráči - Kuba se Štěpánem, kluci Zahradníčkovi a Mahony s Dextrem. A tady jsou jejich rutiny: 

<< 1 | 2